pierre et vacances deuaville

pierre et vacances deuaville

pierre et vacances deuaville

Menuside

Tilbage

Rejsemål

Bestil rejse

   

 

se flere billeder klik her

 
 
 
 
Lidt om Residence Bona Vista


Denne dejlige, 4-stjernede ferieresidens fra Pierre & Vacances er ikke mindst kendt af børnefamilier med sans for høj standard – både hvad angår aktiviteter og det æstetiske. Residensen har en fantastisk beliggenhed, og de 7 små to-etagers bygninger, hvor residensens ferielejligheder ligger, er kende-tegnet ved arkitektoniske udtryk af høj kvalitet. Lejlighederne har alle air-condition og er komfortable og rummelige. Residensen er bygget op om en 400 m2 stor swimmingpool med børnebassin og solte-rrasse. Her er endvidere legeplads, beach volley-bane og petanque, og  residensen har sin egen restaurant og bar og en lille forretning til de nødven-digste indkøb. I den spanske højsæson kan gæs-terne frit deltage i forskellige aktiviteter som aquagymnastik og sportsaktiviteter. Nævnes skal også den internationalt berømte Bonmont golfbane, som ligger lige op ad residensen. Banen er tegnet af Robert Trent Jones Junior i 1990 og tilbyder fantas-tiske udsigter ud over Middelhavet. Her er et sær-deles komfortabelt klubhus med restaurant, bar, spillerum, panoramaterrasse, forretning, swimming-pool og tennis.

 
 
 
 
Lidt om Bonmont

Bonmont ligger 5 km inde i baglandet på Costa Dorada-kysten – 130 km syd for Barcelona -  ved Mont-Roig del Camp i hjertet af Catalonien, et at Spaniens bedste turistområder. Denne baglands-landsby flankeres af Cildejou-bjergene på den ene side og Liaberia-bjergene på den anden og tilbyder på den måde et enestående farverigt og naturligt landskab, som byder på mange udflugtsmuligheder. 8 km fra Bonmont og beliggende på selve Costa Dorada-kysten lige ud til Middelhavet ligger Cambrils med den driftige fiskerihavn og hyggelige marina. I forhold til Bonmont og Cambrils er der en lang række kulturelle udflugtsmuligheder inden for behagelig rækkevidde: Besøg Tarragona (30 km) med de romanske monumenter, amfi-teatret, den gamle middelalderbydel og det arkæologiske nationalmuseum. Besøg også Salou (22 km) med de fantastiske sandstrande. Eller besøg La Pineda (25 km) – en rigtig familiedestination med den velbesøgte hovedgade, som løber langs stranden, og som er kendt for sine talrige fine restauranter og forretninger. Her ligger også regionens store vandland. – Og så er der Port Aventura forlystelsespark (24 km), som er en stor attraktion i området. Her begiver vi os ud på en rejse gennem fem lande, hvor vi oplever en lang række forl

E 700

Max.4 -5 pers.

To-værelses lejlighed med air-condition, 47 m2, bestående af opholdsstue med køkkenhjørne. Soveværelse, badeværelse og toilet. Desuden TV, opvaskemaskine og balkon eller terrasse med havemøbler.

France Vacances priser i d. kr pr uge 2012

TYPE

PERIODE                               

E 700 E 701

A: 5/5-12/5; 19/5-9/6; 22/9-27/10

2700 3900

B: 31/3-5/5; 12/5-19/5; 9/6-23/6; 15/9-22/9;

3350 4400

C: 23/6-7/7; 1/9-15/9

4200 5900

D: 7/7-28/7; 25/8-1/9

7350 11850
E: 28/7-25/8 10350 14300
Slutrengøring betales hjemmefra 350 400

 Fri parkering. Vaskeri. Dyr 47 €/ophold. Rengøringssæt 5 €. Håndklædesæt 8 €. Strand 5 km.

 Fri ankomstdag og opholdslængde - undtagen 4/8-18/8 (min. 7 dage).
 Sengelinned, håndklæder, air-condition og TV er inkluderet i prisen.
RABAT: Book før 31/3 og få 20% rabat i perioden 31/3-14/7 og 25/8-3/11 (min. 7 dage)
RABAT: Book før 31/5 og få 20% rabat i perioden 1/9-3/11 (min. 7 dage)
RABAT hele sæsonen: 10% ved leje af 2 uger - 20% ved leje af 3 uger

SUPERTILBUD: Book-tidlig-rabat og 2-ugers-rabat kan kombineres.

Bestil rejse

 
 

E 701

Max. 6-7 pers.

Tre-værelses lejlighed med air-condition, 64 m2, bestående af opholdsstue med køkkenhjørne. To soveværelser, badeværelse og to toiletter. Desuden TV, opvaskemaskine og balkon eller terrasse med havemøbler.

 
 
 
 

  Boligen

 

 
Bevæg musemarkøren over et billede for at se det i stor størrelse
 



 

e e

Vælg ny region

Næste i Spanien

Top